IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Словенија: Нова франшизна продавница „Шпар партнер“

17.07.2018
Продавницата нуди голем избор на прехранбени производи од реномирани производители, како и производи од приватната трговска марка Spar.
Во општина Назарје, претпријатието „Панатоп" во соработка со „Шпар" - Словенија, на 12 јули ја отвори новата франшизна продавница „Шпар партнер".

Објектот се простира на 300 м², има модерен изглед и паркинг-простор од 25 возила. За квалитетната услуга и пријатно искуство при купувањето се грижат шест вработени.

Франшизната продавница нуди голем избор на прехранбени производи од реномирани производители, како и производи од трговската марка на Spar. Посебен фокус е на свежата програма, односно понуда на свежо печен леб и печива, широка палета на овошје и зеленчук, каде акцентот е ставен на словенечките производи, а застапен е голем избор на различни видови меса и сирење.Назад
 
 
 
 
back to top