IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 22.04.2018 || „Млин и пекара Љубаче“ со нова инвестиција  |  Natur Premium пристигнува на македонскиот пазар  |  „Монделез“ вложува 90 милиони евра во „фабрика на иднината“  |  „Рамстор“ го отвори 25.маркет  |  „Хенкел“ отвори нова фабрика Somat во Крушевац  |  „Сан Пелегрино“ со приход од 895 милиони евра  |  „Карфур“ ги отвори првите пунктови испорака за пешаци  |  „Персу“ ги повика локалните производители да соработуваат  |  „Кимберли Кларк“ ќе го проширува капацитетот во Алабама  |  „Витамин“ на саемот во Мостар  |  Владимир Косијер нов генерален директор на „Пивара Скопје“  |  „Амазон“ е во преговори со авио-превозникот „Азул“  |  „Домаќа трговина“ со ново место за пазарење  |  Клучно одобрување на „Бајер“ за „Монсанто“  |  „Витаминка“ го рестартира производството на Брилијант  |  Во Сплит отворен првиот супермаркет „Шпар гурмет“  |  Розовиот Kit Kat пристигнува и во Европа  |  „Млекарнa Целеиа“ забележа пораст од 9%  |  „Ошан“ лансира нов формат во Украина  |  „Мирана“ ја купи „Аронија здрава храна“  |   ||
   

Македонија: Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“

15.03.2018

Георгиос Василакис е нов потпретседател на управниот одбор и заменик генерален директор на компанијата „Жито лукс", производител на мелнички, пекарски и слаткарски производи и трговија на големо и на мало.

Како што пренесува пораталот emagazin.mk, повикувајќи се на објавата во Централниот регистар, Василакис е назначен за нов потпретседател на управниот одбор и за заменик генерален директор на компанијата.

Според објавата на Централниот регистар, Василакис доаѓа на местото на Георгиос Никифоридис, кој досега ги извршуваше двете функции, со неограничени овластувања во внатрешниот и во надворешниот промет.


Назад
 

 
 
 
back to top