IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 31.01.2015 || „Карлсберг“ затвора две фабрики  |  Дистрибутивниот центар „Делта“ почнува со работа во февруари  |  „Лидл“ извезува повеќе хрватски производи  |  „Милкос“ – единствена млекарница ориентирана на извозот  |  Рекорден пад на производството на вотка  |  „САБ Милер“ со пораст на приходот од 4%  |  „Кока-Кола“ ќе инвестира 3,8 милиони евра  |  „Пекабеско“ со годишен извоз од речиси 7 милиони евра  |  Пониските цени на горивата ги намалија цените на лебот  |  Најуспешна година за „Делта холдинг“  |  „Карфур“ ќе отвора „хипермаркет на иднината“  |  „Делез“ ги зголеми приходите во 2014 година  |  Сертификат ФССЦ за „Волмарт де Мексико и Центроамерика“  |  „Мастеркард“ со нова можност за старт-ап компаниите  |  „Лидл“ купи земјиште во Вождовац  |  Роберт Балиќ нов директор за продажба во „Подравка“  |  Истекува рокот за воведување фискални апарати со ГПРС  |  „Макпрогрес“ ќе биде дел од ИСМ 2015  |  Пласирање македонски производи во Кина  |  Фондацијата на „Делез груп“ ги поддржува маалските иницијативи  |   ||
   

Србија: Нов маркет „Рода“ на Баново Брдо

19.02.2014

На 20 февруари Белград ќе добие уште еден маркет „Рода", што ќе биде лоциран на Баново Брдо, на улица „Благоја Паровиќ", бр. 73.

Новиот маркет „Рода" на потрошувачите ќе им понуди повеќе од 4.000 производи, а објектот ќе биде опремен и со пекарница со интерно производство на сендвичи. По повод отворањето, потрошувачите можат да очекуваат промоции и дегустација на производите, како и бројни изненадувања.


Назад
 

 
 
 
back to top