IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Србија: Нов „Универекспорт“ за новосаѓани

06.11.2017

Новиот малопродажен објект на „Универекспорт", на улицата Марко Миљанов, бр. 3 во Нови Сад, беше свечено отворен на почетокот од месецов.

Токму во Нови Сад е основана компанијата и овде беше отворен првиот продажен објект. Со отворањето на уште еден маркет во овој град, 19. по ред, ја наградуваме верноста на новосаѓани, стекната во текот на 27-те години, истакнуваат од компанијата.

Новоотворениот маркет се протега на површина од околу 400 квадратни метри. Во него се вработени 14 нови работници, а купувачите на располагање имаат 3 каси за наплата.

Асортиманот, кој е приспособен на секојдневните потреби на современиот потрошувач, го продолжува концептот – за сите потрошувачи, само најдоброто, стои во соопштението на трговецот, во кое се додава дека акцентот е на свежото месо и на месните преработки, кои не се увезуваат и не се замрзнуваат, односно се набавуваат директно од домашната фарма „Бачка".


Назад
 

 
 
 
back to top