IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Словенија: Нов ИнфоЛогистички центар во Љубљана

16.07.2018
„Карго-партнер" ќе почне со изградба на модерен ИнфоЛогистички центар во близина на аеродромот во Љубљана.

Меѓународната транспортна и логистичка компанија „Карго-партнер" ќе почне со изградба на логистички центар, проект кој е дел од стратешката инвестиција на компанијата за ширење на капацитетите за складирање. Новиот ИнфоЛогистички центар ќе се простира на 25.000 м² и ќе содржи повеќе од 20.000 палатни места.

Објектот ќе биде сместен во близина на аеродромот во Љубљана. Со 44 рампи за камиони, објектот ќе биде добро опремен за дневни преземања и дистрибуција на производи од и до околните места, истакна директорот на „Карго-партнер" во Словенија, Виктор Кастелиќ и додаде дека: Нашиот нов ИнфоЛогистички центар е одраз на зголемената побарувачка и на нашата посветеност на словенечкиот пазар. Задоволни сме и со тоа што го проширивме тимот на вработени од 100 на 130 луѓе.

„Карго-партнер" неодамна отвори ИнфоЛогистички центар од дрво во седиштето на компанијата во Фишаменд, Австрија, со вкупна површина од 12.200 м², како и ИнфоЛогистички центар во Софија, на површина од 16.500 м². Двата центра почнаа со работа оваа пролет. Назад
 
 
 
 
back to top