IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 20.10.2017 || Очекувајте го октомврискиот број на InStore   |  ССК прогласен за шампион за мал бизнис  |  Е-продажбата ќе надмине 1 трилион долари до 2027 година  |  Наскоро „Шпар“ ќе го отвори стотиот објект во Словенија  |  „Универекспорт“ отвори сопствен дистрибутивен центар  |  Сè поголем извозот на рускиот пазар  |  „Синагога“ со значително зголемени приходи  |  Отворен логистички центар на „Воли“  |  „Кауфланд“ ги зголемува платите за 11%  |  140 години работење на „Мирна“ од Ровињ  |  „Винаг“ продаден за речиси 2 милиони евра  |  Најбитно е да имате добра идеја   |  Увоз на храна во вредност од 101 милијарда евра  |  Дрон што ќе ги полни електричните автомобили во движење  |  Детали за преземањето на „Дониа“  |  Ајварот Perustija – достапен и на домашниот пазар  |  Скопје во центарот на бизнис-настаните во ЈИЕ  |  Огромен интерес за производите на „Макпрогрес“ на „Ануга“  |  „Алибаба“ ќе инвестира 15 милијарди долари во логистика  |  Црква ќе ги враќа верниците со црковно пиво  |   ||
   

Македонија: Нов „Бест маркет“ во ТЦ „Рем мол“

28.07.2017

На 21 јуни, во Тетово беше отворен супермаркетот „Бест", кој се протега на продажна површина од 1.740 метри и на дополнителен магацински простор од 423 квадратни метри.

Новиот супермаркет се наоѓа во трговскиот центар „Рем мол", на улицата 120, бр. 2. Вкупниот број на вработени е 40, а потрошувачите можат да се услужуваат на 4 наплатни каси. За потрошувачите е обезбеден и бесплатен паркинг-простор, кој има капацитет за 180 возила.

Супермаркетот располага со огромен асортиман со повеќе од 11.000 производи од домашни и од странски производители, распоредени во посебни оддели: пекарница, месарница, оддел за овошје и за зеленчук, прехранбен и непрехранбен дел, како и дел за автокозметика.

Сопственикот Шефки Идризи за InStore открива дека подготовките за новиот маркет траеле околу два месеци. Тој вели дека „Бест маркет", како еден од најголемите супермаркети во Тетово, е направен според највисоките трговски стандарди, што обезбедува полесно и побрзо задоволување на потребите на купувачите, кои се центар на вниманието, како и одржување на стандардите на квалитетот и сигурноста при управување со храната.

Можеме да ветиме дека ќе бидеме препознатливи по квалитетот на производите, пријатниот амбиент, љубезната услуга и најисплатливата понуда за потрошувачите. Нашата задача е да обезбедиме најдобар квалитет по најдобри цени, со најголем асортиман на производи, истакна Идризи.


Назад
 

        
 
 
 
back to top