IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Србија: „Нилсен“ именуваше нов раководител за Јадранскиот Регион

11.07.2018
Мирослав Тасиќ е новиот раководител за пазарите од Адриатик Регион.
„Нилсен", глобалната компанија за мерење и анализа на податоците, го именуваше Мирослав Тасиќ за нов пазарен раководител за Адриатик Регион. Неговиот претходник, Андреј Двојченков, ја презеде новата улога во компанијата „Нилсен", како раководител за регионот кој го опфаќа Арапскиот Полуостров и Пакистан.

Мирослав Тасиќ зад себе има 15 години искуство во маркетиншките истражувања и стока за широка потрошувачка, стекнато во различни региони во Југоисточна Европа, Блискиот Исток и Африка. Во текот на професионалниот живот беше на различни стратешки позиции, од перспектива на агенцијата и од перспектива на клиентите.Назад
 
 
 
 
back to top