IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија: „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија

05.11.2018
Компаниите „Нектар" и „Нелт" воспоставија стратешко партнерство во областа управување со логистички процеси, при што е планирано „Нелт" да биде логистички сервис провајдер во делот на складирање и транспорт. 

Од „Нектар" соопштија дека компанијата е меѓу првите во Србија кои почнале да користат услуги на специјализирана компанија за логистика. 

Во овие 20 години, „Нектар" израсна во најголем произвоител на сокови во Југоисточна Европа. Драго ни е што воспоставивме соработка со „Нелт" како реномирана во својата област. Наша крајна цел е да го подигнеме нивото на услуги кон купувачите и да го забрзаме патот на нашите производи до крајниот потрошувач, изјави Михајло Јанковиќ, директор на „Нестле Груп". 

Соработката меѓу „Нектар" и „Нелт", кои се вбројуваат во најуспешните домашни деловни системи, ќе овозможи секој од нас да се фокусира на основниот бизнис и да го работи тоа за што е најдобар,изјави Драгана Шрбиќ, потпретседателка за логистика за западанен Балкан на „Нелт". Назад
 
 
 
 
back to top