IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Србија: „Нели“ ќе произведува бонбониера Azbuka

08.08.2018
Директорот и сопственик на фабриката „Нели", Митар Обрадовиќ, најави дека ќе вложи средства за производство на бонбониера Azbuka.

Во новата бонбониера секоја буква ќе биде со различно чоколадно полнење. Најавеното производство е со поддршка од Министерството за образование, наука и технолошки развој на Србија.

„Нели" ќе биде дел и од програмата за дуално образование преку соработка со средното стручно училиште за кондиторски производи. 

Во фабриката „Нели" вработени се повеќе од 300 луѓе. Извозот на нивните производи, на годишно ниво вреди 6 милиони евра, и тие можат да се најдат на пазарите од регионот, како и во ЕУ и во Русија.Назад
 
 
 
 
back to top