IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Македонија/Бугарија: Mama’s освои два златни медали во Софија

14.11.2017

Традиционалното тавче гравче и корнишоните Mama’s се закитија со два златни медали и со диплома за квалитетен и оригинален пазарен производ на саем во Софија.

На меѓународниот саем, кој од 8 до 11 ноември се одржа во „Интер експо центар" во Софија, Бугарија, Mama’s ги доби признанијата во конкуренција на повеќе од 420 изложувачи.

Наградата е само дополнителна потврда за квалитетот и за оригиналноста на нашите производи. Како бренд што ја претставува македонската, но и балканската кујна, целосно сме вложени во развој на производи, кои ќе ги задоволат вкусовите и на најпребирливите потрошувачи. Оваа награда е големо задоволство, но и поголема обврска да бидеме уште подобри, истакна Калин Бабушку, бренд-менаџер на Mama’s.

На истиот саем минатата година, Mama’s доби златни медали за ајварот и за домашната лутеница.


Назад
 

 
 
 
back to top