IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 20.10.2017 || Очекувајте го октомврискиот број на InStore   |  ССК прогласен за шампион за мал бизнис  |  Е-продажбата ќе надмине 1 трилион долари до 2027 година  |  Наскоро „Шпар“ ќе го отвори стотиот објект во Словенија  |  „Универекспорт“ отвори сопствен дистрибутивен центар  |  Сè поголем извозот на рускиот пазар  |  „Синагога“ со значително зголемени приходи  |  Отворен логистички центар на „Воли“  |  „Кауфланд“ ги зголемува платите за 11%  |  140 години работење на „Мирна“ од Ровињ  |  „Винаг“ продаден за речиси 2 милиони евра  |  Најбитно е да имате добра идеја   |  Увоз на храна во вредност од 101 милијарда евра  |  Дрон што ќе ги полни електричните автомобили во движење  |  Детали за преземањето на „Дониа“  |  Ајварот Perustija – достапен и на домашниот пазар  |  Скопје во центарот на бизнис-настаните во ЈИЕ  |  Огромен интерес за производите на „Макпрогрес“ на „Ануга“  |  „Алибаба“ ќе инвестира 15 милијарди долари во логистика  |  Црква ќе ги враќа верниците со црковно пиво  |   ||
   

Хрватска: „Лидл“ го кредитира градот Пула

03.08.2017

Трговскиот синџир „Лидл" му одобри кредит од 2,5 милиони евра на градот Пула, кој ќе биде искористен за изградба на сообраќајната инфраструктура до идниот трговски центар на компанијата во градот.

Станува збор за бескаматен кредит, со рок на отплата од седум години, со грејс-период од една година, чии потписници се „Лидл" - Хрватска и Владата на Република Хрватска.

„Лидл" - Хрватска соопшти дека планира да изгради трговски центар во Пула и дека како компанија се подготвени да ја изградат и градежната инфраструктура што ќе биде потребна за користење на објектот, што опфаќа пристапен пат и приклучок кон кружниот тек кој ќе се гради непосредно до објектот.


Назад
 

        
 
 
 
back to top