IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Македонија: Крводарителска акција на „Рамстор“

13.11.2017

По повод 12 години постоење на „Рамстор" – Македонија, во соработка  со Црвениот крст и со Заводот за трансфузиологија, компанијата организира крводарителска акција под мотото „Сакаме да бидеме браќа по крв со Македонија".

Особено ми е мило што токму на овој важен ден за Скопје, заедно со вработените ја покажуваме хуманоста и како компанија, и како личности. Би сакал да истакнам дека ќе продолжиме да се вклучуваме во слични општествено одговорни проекти. Веруваме дека секоја донација направена денес, ќе биде корисна за нашето здравје, а воедно ќе им помогне и на болните на кои им е потребна, изјави Ајхан Узун, генерален директор на „Рамстор" – Македонија.

Тој додава дека „Рамстор" – Македонија им придава огромно значење на општествено одговорните активности, кои додаваат вредност на општеството. Узун им се заблагодари на Црвениот крст и на сите вработени, кои покажале својата хуманост.   


Назад
 

 
 
 
back to top