IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 22.07.2018 || „Луксол“ повторно работи  |  Трговски vs А-брендови  |  „Волмарт“ се повлекува од јапонскиот пазар  |   Нови бензиски пумпи на КТЦ  |  Добивката на „Плантаже“ изнесува 2,4 милиони евра  |  „Ошан“ воведе гласовен четбот за вино и храна  |  Нова франшизна продавница „Шпар партнер“  |  Специјално пиво по повод средбата Трамп-Путин  |  Доделени првите грантови за домашни компании  |  „Карлсберг“ отвора нова пиварница  |  Кинези ќе градат индустриски парк за овошје и зеленчук  |  Нов ИнфоЛогистички центар во Љубљана  |  „Велпро“ ќе ги поддржува малите трговци  |  Белград стана побогат за уште еден dm  |  Резултатите на „Пепсико“ се подобри од очекуваните  |  Кратошија меѓу најдобрите вина на британскиот пазар   |  „Интермарше“ за постари лица  |  Повисоки трошоци за живот и малопродажни цени во јуни  |  „Бимилк“ подари ново место за спорт и рекреација  |  „Унилевер“ го купи бугарскиот бренд сладоледи Denny  |   ||
   

Индија: „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?

21.06.2018

Компанијата „Крафт-Хајнц" размислува за продажба на детскиот енергетски пијалак Complan во Индија, чија вредност се проценува на околу 1 милијарда долари, пишува „Блумберг".

Како што се неведува, компанијата работи со консултанти, кои би можеле да го зголемат интересот на потенцијалните инвеститори, вклучувајќи ги индиските компании и приватните фондови. Сепак, конечната одлука за продажба сè уште не е донесена.

Од „Крафт-Хајнц" немаат дадено ниту еден официјален коментар.

Horlicks и Complan се два популарни бренда енергетски пијалаци во Индија, направени од слад.


Назад
 

 
 
 
back to top