IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Романија: „Кауфланд“ лансира нов концепт на трговски објекти

09.08.2017

„Кауфланд" - Романија лансира нов концепт на трговски објекти, со амбиција да создаде ново купувачко искуство во земјата, а своите трговски објекти да ги претвори во „повеќе од хипермаркет".

Како што јави „Јуропијан супермаркет магазин", компанијата го подготвува првиот објект во кој како новитет ќе има оддел за храна и простор за купување однадвор, заснован на идејата на отворен мол.

Во одделот за храна ќе има голем избор на ресторани и кафеа како Stradale, Mitzu Café, Salad Box, Noodle Pack, Thai Scoops и Tip Top, а наскоро се очекува да им се придружи и ресторан од американската франшиза Subway. Во истиот оддел ќе бидат сместени и две непрехранбени зони, со фармацевтски производи и списанија.

Надвор од објектот, во паркинг зоната, продажната галерија ќе биде проширена со продавници за уредување на домот

Првата реновирана трговска галерија е во Букурешт, а концептот постепено ќе се проширува и кон други објекти од мрежата на компанијата.

Ваквиот чекор е дел од процесот што го почна „Кауфланд" за реосмислување на купувачкото искуство во Романија, со желба на купувачите да им понуди повеќе од  хипермаркет. Меѓу поновите иницијативи, беше и создавањето урбани градини на покривите од нивните трговски објекти и лансирањето сезонски летни продавници во бањскиот центар Совата.


Назад
 

 
 
 
back to top