IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Литванија: „Карлсберг“ отвора нова пиварница

16.07.2018

Новиот заеднички проект на групацијата „Карлсберг" и на „Бруклин" е отворањето на реновираната пиварница „Швитурис" во литванскиот град Клајпеда.

Како што е најавено, освен пиварницата, во рамките на комплексот ќе има и гастро-бар и музеј на крафт-пиво.

Сакаме да ја негуваме и да ја поддржиме богатата пивска култура на Литванија, но и да ја позиционираме „Швитурис" во центарот на пивските случувања не само во земјава, туку и во целиот Балтички Регион, истакнуваат од пиварницата.

Отворањето на „Швитурис" е уште еден од низата заеднички проекти на „Карлсберг" и на „Бруклин" во Европа, по отворањето на пиварниците во Стокхолм, Лондон и во Трондхејм.

Извор: www.esmmagazine.com


Назад
 

 
 
 
back to top