IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 10.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија : Холандскиот синџир „Шпар“ влегува на пазарот

25.09.2018
Еден од најголемите трговски синџири во Европа, холандскиот „Шпар" планира да отвори маркети и во Србија

Откако ќе се стабилизира на пазарот во Хрватска, каде сега интензивно работи, „Шпар" ќе премине на пазарот во Србија, информираа од компанијата. На прашањето дали тоа ќе биде по пат на аквизиција, од таму велат дека начинот на влез на „Шпар" во Србија ќе зависи од моменталната ситуација на пазарот. 

„Шпар", чие седиште е во Амстердам, има околу 12.500 маркети во 35 земји ширум светот. Назад
 
 
 
 
back to top