IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 26.09.2017 || „Таргет“ се вклучува во ценовната војна  |  Срѓан Златичанин е новиот генерален директор на „Фриком“  |  Извозот на вина и пијалаци се зголеми за 12%  |  „Алди“ ги отвора првите безнински пумпи  |  „Лидл“ ќе продава производи направени според стари семејни рецепти  |  „Кока-кола активна зона“ во Радовиш  |  „Шпар“ - прв меѓународен синџир во Белорусија  |  „Макпрогрес“ ја презема „Дониа“  |  Prohibition – нова безалкохолна верзија на Budweiser  |  „Браун-Форман“ ја зголеми продажбата  |  Oд понеделник во продажба Добриот леб   |  „Крафт-Хајнц“ заинтересирани да го преземат „Данон“  |  „Млекара Плана“ вторпат на продажба  |  „Перно Рикар“ најавува зголемување на продажбата  |  Првата пратка производи тргна за Москва  |  Најважна е поддршката на домашните компании  |  „Ахолд Делез“ е меѓу лидерите за одржливо работење  |  „Жито“ во Петровец, прв во таа општина  |  Нова сезона на „Полица за домашните“ во „Лидл“  |  Златни медали за вината на „Тиквеш“ во Кина   |   ||
   

Србија/САД: Gorki List ќе ги освојува САД

12.09.2017

По шест децении успешно работење на територијата на Србија и на осум европски земји, и потрошувачите од САД ќе имаат можност да го пробаат растителниот ликер Gorki list.

Како што соопштија од компанијата, благодарение на соработката со дистрибутерот „Бозицс импортс енд холсејл ликворс", Gorki List може да се најде на полиците на најголемите трговски синџири во Чикаго и во неговата околина.

Во рамки на ова партнерство, со поддршка од локални поддистрибутери, најпознатиот српски ликер наскоро ќе оствари пазарна присутност и во други земји на САД.


Назад
 

        
 
 
 
back to top