IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 17.11.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија: „Фригло“ го проширува асортиманот

04.07.2018
Фабриката за преработка на зеленчук „Фригло", која во својата понуда има повеќе од десет видови зеленчук, го проширува асортиманот со овошје.
Фабриката која ги снабдува малопродажните објекти и хорека секторот, освен зеленчук, во својот асортиман ќе нуди и овошје: малини, цреши и јагоди, како и овошен микс од јагоди, малини, цреши и црвени рибизли.

Фабриката „Фригло", со капацитет од над 15.000 тони длабоко смрзнати производи и ладилник со капацитет од 7.200 тони, се простира на површина од 15 хектари. Основана е во 2016 година, а со работа почнува во мај 2017 година.Назад
 
 
 
 
back to top