IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 23.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Србија: Белград стана побогат за уште еден dm

13.07.2018
На улица Крал Милан бр. 35, во рамките на хотелот „Хилтон", отворена е уште една дрогерија dm.
Новиот објект се простира на продажна површина од 291 м².

По повод отворањето, dm за сите свои верни потрошувачи им обезбеди многубројни попусти, подароци за сметка над 1.000 динари и попуст од 15% на веќе намалените цени на производи, соопштија од компанијата.

Традиционално, на првиот ден од отворањето беше организирана хуманитарна продажба во периодот од 18 до 19 часот. На касата, купувачите ги услужуваа актерите Драгана Миќаловиќ и Лука Рако, кои со својата хуманитарна работа успешно собраа средства за донација во Институтот за онкологија и радиологија во Србија. Назад
 
 
 
 
back to top