IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Бразил: „Ануга“ се проширува и во Јужна Америка

31.07.2017

Водечкиот саем на прехранбената индустрија „Ануга", кој е во организација на Келнскиот саем, од 2019 година ќе се одржува и во Бразил.

Првиот „Ануфуд" во Бразил, ќе се одржи од 12 до 14 март 2019 година во Сао Пауло. Како и саемот во Келн, „Ануфуд" ќе ја покрива целокупната прехранбена индустрија, која вклучува храна и пијалаци од сите јужноамерикански држави.

Мрежата на Келнскиот саем во овој индустриски сегмент, веќе организира 20 саеми низ целиот свет, вклучувајќи ги и најеминентните во Азија, Африка и на Блискиот Исток. На тие саеми, вкупно изложуваат речиси 18.000 компании, а бројот на посетители е околу 650.000.


Назад
 

 
 
 
back to top