IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Хрватска: АВТ нов дистрибутер на „Вернер & Мерц“

08.08.2018
Компанијата „Вернер & Мерц" соопшти дека од 1 октомври „АВТ интернационал" ќе биде увозник и дистрибутер на брендовите Erdal, Frosch, Emsal и Rorax за хрватскиот пазар.

Истовремено, му се заблагодарија на поранешниот партнер, компанијата „Алка" за досегашното управување и дистрибуција на нивните производи. 

„Вернер & Мерц" ги повика партнерите да ја продолжат постоечката соработка со новиот дистрибутер: Ве повикуваме да пронајдете начин, заедно со нашиот нов дистрибутер „АВТ интернационал", успешно да ги донесете нашите брендови до хрватските потрошувачи.

Од компанијата истакнаа дека сите нивни брендови го претставуваат оригиналниот германски квалитет со семејна традиција од над 150 години, изразен низ високи еколошки иновации и свест. 

Врз основа на силен пораст на меѓународните еколошки насоки, желба ни, во наредниот период да постигнеме одржлив пораст на работењето, заклучија од „Вернер & Мерц".Назад
 
 
 
 
back to top