IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Велика Британија: „Алди“ е успешен со премиум сегментот

13.11.2017

„Алди" – Велика Британија забележа успех со новите линии производи од премиум сегментот.

Дисконтерот соопшти дека категоријата со најдобри резултати била неговата линија премиум производи Specially Selected, како и свежите овошје и зеленчук, рибата и месото. До почетокот на октомври, годинешната продажба на производите од линијата Specially Selected се зголемила за 40%.

Трговецот лансираше и нова линија готови јадења под истата приватна трговска марка, кои содржат 100-процентно британско месо и чинат околу 7,5 фунти(околу 8,4 евра). „Алди" ја проширува и линијата премиум јогурти Specially Selected Farmhouse, со четири нови вкуса: црвен портокал/брусница, цвекло/јаболко, малина и лимонов сок, кои се направени од 100-процентно британско млеко.


Назад
 

 
 
 
back to top