IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Хрватска: Нови бензиски пумпи на КТЦ

19.07.2018
Трговскиот синџир КТС, еден од најголемите 10 трговци во Хрватска, отвори две самостојни бензиски пумпи.

На автопатот Крижевци-Врбовец, трговскиот синџир КТЦ отвори две реновирани бензиски пумпи, во чии рамки ќе работи помал маркет и кафуле. 

Во уредувањето на објектите, кои ќе работат 24 часа, компанијата вложи повеќе од 3,6 милиони евра. 

Како што истакнуваат од КТЦ ова се првите бензиски пумпи кои се самостојни, бидејќи досегашните 12, распоредени во исто толку градови во Хрватска, работат во рамките на супермаркетите на КТЦ, како нивна дополнителна понуда.Назад
 
 
 
 
back to top