IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Хрватска: „Лидл“ ја отвори 93. продавница

16.02.2018
„Лидл", еден од водечките трговски синџири во Хрватска, ја отвори втората продавница во Славонски Брод, со што продажната мрежа на трговецот сега брои 93 продавници во Хрватска.

Новиот „Лидл" е направен според новиот концепт за изградба и дизајн, кој подразбира поголем продажен простор, пространи паркинг-места (вкупно 132), поголема енергетска ефикасност, поголема пекарница и атрактивен изглед.

Како и во другите продавници, на своите купувачи ќе им понуди асортиман на најквалитетни и најсвежи производи со најдобaр сооднос меѓу цената и квалитетот. 

Новиот концепт на изградба и дизајн е воведен за да обезбеди попријатно пазарење за купувачите, па така со поголемата продажна површина, простории приспособени за преслекување на бебињата и пространи паркинг-места ќе го олеснат движењето, особено на мајките со деца и на лицата со инвалидитет.Назад
 
 
 
 
back to top