IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 20.10.2017 || Очекувајте го октомврискиот број на InStore   |  ССК прогласен за шампион за мал бизнис  |  Е-продажбата ќе надмине 1 трилион долари до 2027 година  |  Наскоро „Шпар“ ќе го отвори стотиот објект во Словенија  |  „Универекспорт“ отвори сопствен дистрибутивен центар  |  Сè поголем извозот на рускиот пазар  |  „Синагога“ со значително зголемени приходи  |  Отворен логистички центар на „Воли“  |  „Кауфланд“ ги зголемува платите за 11%  |  140 години работење на „Мирна“ од Ровињ  |  „Винаг“ продаден за речиси 2 милиони евра  |  Најбитно е да имате добра идеја   |  Увоз на храна во вредност од 101 милијарда евра  |  Дрон што ќе ги полни електричните автомобили во движење  |  Детали за преземањето на „Дониа“  |  Ајварот Perustija – достапен и на домашниот пазар  |  Скопје во центарот на бизнис-настаните во ЈИЕ  |  Огромен интерес за производите на „Макпрогрес“ на „Ануга“  |  „Алибаба“ ќе инвестира 15 милијарди долари во логистика  |  Црква ќе ги враќа верниците со црковно пиво  |   ||
   

Вести - Регион

Страница 1/182    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

19.10.2017
„Шпар“ - Словенија наскоро ќе го отвори стотиот објект од својот трговска мрежа во земјата, пунктот „кликни и земи“ во трговскиот центар БТЦ, а набргу ќе ја почне изградбата и на трговскиот центар во љубљанската населба Шишка.

19.10.2017
Компанијата „Универекспорт“ на 29 септември свечено го прослави почетокот на работењето на својот дистрибутивен центар, најголемата инвестиција во историјата на компанијата, воедно одбележувајќи 27 години од постоењето.

19.10.2017
Извозот од Србија на рускиот пазар во првата година од 2017 година тежел 471 милиони долари и е поголем за 24,1% во однос на истиот период претходната година. До крајот на годинава се очекува извозот да надмине милијарда долари.

19.10.2017
Трговската компанија „Синагога“ од Сомбор во првите девет месеци од 2017 година остварила приход од три милијарди динари (околу 25 милиони евра), што е зголемување од 28% во однос на истиот период минатата година.

19.10.2017
Трговскиот синџир „Воли“ отвори логистичко-дистрибутивен откупен центар во Подгорица, а во објектот од 16.000 квадратни метри се инвестирани 11,8 милиони евра.

19.10.2017
Менаџментот на трговскиот синџир „Кауфланд“ во Хрватска, кој моментално вработува околу 3.500 луѓе, донел одлука за зголемување на платите на поголемиот дел од вработените.

19.10.2017
Хрватската компанија „Мирна“ од Ровињ оваа година одбележува 140 години од почетоците на своето работење. Јубилејната година ја одбележува инвестиција од околу 6,7 милиони евра во линија за преработка на сардини, скуши и на туни.

19.10.2017
Нов сопственик на винарската винарница „Винаг“ во центарот на Марибор и на 55 хектари лозје стана компанијата „Заг 2008“ на американскиот бизнисмен со словенечки корени, Џејмс Лукежич.

18.10.2017
Пол Митс, креативен директор во агенцијата „Дрога5“ од Њујорк, ќе биде главниот предавач на годинешното издание на фестивалот за интегрирани комуникации „Кактус“ што на 1 и 2 ноември ќе се одржи во Белград.

17.10.2017
Хрватското обвинителство во понеделникот почна акција со која беше извршен претрес на неколку локации во Загреб поврзани со сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ.


Страница 1/182    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 

        
 
 
 
back to top