IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 25.05.2017 || Второ ниво - Напредно преговарање со „тешките“ купувачи  |  Реакции на „Пивара Скопје“ и на „Прилепска пиварница“ за одлуката на КЗК  |  Се одржа четвртиот Маркетинг-самит Белград  |  Нова инвестиција на „Нестле“  |  Официјални предлози за економски вицепремиер од коморите  |  Просечната мартовска нето-плата изнесувала 22.445 денари  |  „Ошан“ промовира здрави и домашни производи  |  „Хајнекен“ доби одобрение за „Бразил Кирин“  |  Голем хуманитарен гурмански пикник  |  Вискито на „Алди“ меѓу најдобрите  |  „Тиквеш“ најнаградувана винарница во Југоисточна Европа  |  InStore на саемот PLMA во Амстердам  |  Пораст на продажбата во „Агроплод“  |  Сребро за Alexandria Rose на мундијал во Франција  |  Паркиралишта за велосипеди од „Кока-кола“  |  Златни медали за Hina во Нови Сад  |  Нема криза во „Млекопродукт“  |  „Универекспорт“ најдобар во категоријата  |  „Дон дон“ најави нов погон во Зајечар  |  VodaVoda ќе го освојува пазарот во Сингапур  |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 1/151    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

25.05.2017
По одличните реакции од работилницата за преговарање со Даворка Биондиќ-Винце, магазинот InStore ве поканува на нова специјализирана дводневна работилница за продажба и преговарање во FMCG-секторот. Овојпат, Даворка Биондиќ-Винце ќе ве води низ напредните техники за преговарање со „тешките“ клиенти.

25.05.2017
„Пивара Скопје“ е казнета со 5,8 милиони евра, а „Прилепска пиварница“ со 2,7 милиони евра, затоа што според Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК), ги ограничувале своите дистрибутери во формирањето на малопродажните цени.

23.05.2017
Кочо Анѓушев, Александар Зарков и Неби Хоџа се официјалните кандидати што ги предлагаат стопанските комори за вицепремиери за економски прашања во новата влада.

23.05.2017
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во март годинава изнесувала 22.445 денари и е повисока за 1,8 отсто во однос на истиот месец минатата година.

22.05.2017
По повод Светскиот ден на културни различности, Стопанската комора на Македонија и Советот на странски инвеститори организираа хуманитарен јавен настан во градскиот парк во Скопје, со автентични гурмански специјалитети од различни земји.

22.05.2017
Винарската визба „Тиквеш“ од Кавадарци ја зацврсти својата позиција на најнаградувана винарница во Југоисточна Европа, со 25 медали и признанија на три престижни светски натпревари што се одржаа оваа пролет во Лондон и во Брисел.

17.05.2017
„Агроплод“ од Ресен остварил 3,3 милиони денари добивка во првиот квартал од 2017 година, стои во билансот на успехот што го објави деновиве Македонската берза.

17.05.2017
Виното Alexandria Rose од бербата 2016 на винарската визба „Тиквеш“ од Кавадарци освои сребрен медал на најголемиот натпревар за розе вина во светот, „Le Mondial du Rosé“, што се одржува во Кан, Франција.

17.05.2017
„Пивара Скопје“ во соработка со компанијата „Кока-кола“, ќе донира пет паркиралишта за велосипеди нза Градот Скопје, кои ќе бидат поставени на различни локации.

17.05.2017
Три златни медали и плакета за висок квалитет освоија производите од брендот Hina products од Гевгелија на 84. Меѓународен саем за земјоделство што се одржува деновиве во Нови Сад.


Страница 1/151    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 

 
 
 
back to top