Регион

„Карлсберг“ покрена кампања за зачувување на симболот на Србија

19 јул 2019
По еден динар од секое продадено 0,5 литри шише „Лав“ пиво ќе биде наменет за обнова на живеалиштата на царскиот орел во Србија

Пропадна огласот за закуп на БИП

18 јул 2019
Огласот беше објавен пред 10 дена, и се толкуваше како последна шанса за спас на БИП откако компанијата „М6 Еден Срб“ на македонскиот...

Голем саем за халал производи ќе се одржи во септември во Сараево

16 јул 2019
Организаторите („Босна Банк Интернешнл“ и „Исламска развојна банка“) очекуваат повеќе од 100 излагачи од регионов и од светот и над 10.000...

БиХ доби дозвола да извезува јајца во ЕУ

15 јул 2019
Извозот на јајца е уште еден успех за целата прехранбена индустрија на БиХ.

Роботи во дистрибутивниот центар на „Атлантик група“

12 јул 2019
Роботите, кои имаат носивост од по 800 килограми, ќе донесат дополнителни подобрувања во веќе оптимизираниот начин на работа

Американци ги купија трговските центри на „Меркур“

11 јул 2019
Фондот „ЛЦН Капитал Партнерс“ од Њујорк стана сопственик на на 15 од вкупно 23 трговски центри на словенечкиот синџир „Меркур“

„Нектар“ почна со органско производство на јаболкa

10 јул 2019
Компанијата ја отвори најголемата органска плантажа за јаболкa во Владичин Хан, Србија

„Фрукта Трејд“ отвори нов логистички центар

09 јул 2019
Новиот објект од 10.000 квадратни метри е круна на 25-годишното работење на компанијата

Групацијата „Орбико“ стана мнозински сопственик на „Интербрендс“

08 јул 2019
Со оваа трансакција, „Орбико“ стана водечки диструбутер на стоки за широка потрошувачка на романскиот пазар

Последна шанса за БИП: Објавен оглас за закуп на белградска пиварница

08 јул 2019
Новиот закупец треба да вработи најмалку 100 луѓе и три месеци однапред да плати кирија или да положи банкарска гаранција, а месечното...

Потрошувачи од цел свет ја дизајнираа новата етикета на „Вегета“

08 јул 2019
Вкупно 32.000 предлог дизајни пристигнаа до „Подравка“, избрани се 60 победнички дизајни

Турски бизнисмен купи четири трговски центри на „Туш“

05 јул 2019
Јилдрим е сопственик на компанијата „Хеликс Проп“, која пак, е еден од партнерите во фондот „Елементс Капитал Партнерс“
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 2187 | следни