Hashtag: 'работници '
Македонија

Се очекува да се зголеми бројот на вработени во преработувачката индустрија

16 јул 2019
Оценката за економската состојба на деловните субјекти во јуни 2019 година е поповолна во однос на претходниот месец, а поповолна е и во...
Свет

„Амазон“ со 700 милиони долари ќе прекфалификува работници

15 јул 2019
Стратегијата ја почна Џеф Безос откако неговата компанија во повеќе наврати беше нападната поради начинот на кој се третирани и...
Регион

Секој десетти работник во Словенија е странец

20 јун 2019
Во земјата работат 6.000 Македонци
Човечки ресурси

Ениса Селмановиќ - Салкиќ: А, зошто јас?

25 апр 2019
Има еден одговор што секогаш е погрешен – затоа што јас така кажав
Македонија

Екстра три месеци скратено работно време за родителите во „Рептил“

19 мар 2019
Маркетите „Рептил“ ќе ги овозможат бенефициите што ги воведоа „Витаминка“, „Макпрогрес“ и „Европа“.
Македонија

Бесплатни ехо-прегледи на дојка за жените во „Витаминка“

15 мар 2019
Прегледите се вршат од пред неколку дена, во просториите на фабриката
Човечки ресурси

Ениса Селмановиќ-Салкиќ: Сево ова е наше!

19 фев 2019
Ако одите чекор понатаму и им кажете дека ќе го поделите со НИВ тоа што ТИЕ го заработија за фирмата, тогаш ќе се потрудат не само да ја...
Регион

Хрватски „Певец“ ги зголеми платите, дава бонуси за Божиќ и за новороденче

07 фев 2019
Ако се исполнат плановите, минималната плата на вработените во „Певец“ од следната година ќе изнесува 5.000 куни, или околу 670 евра.
Регион

Хрватски „Шпар“ вработува пензионери продавачи

21 јан 2019
Синџирот маркети им нуди на пензионерите дополнителни приходи и флексибилно работно време
Актуелно

Мислења и коментари: Работа има, снемува работници

06 дек 2018
Работодавци се жалат дека со месеци не можат да најдат работник каков што им треба, дури ни откако ги зголемија платите. Дали компаниите...
Анализи

Регус: Мамка за најдобрите работници

17 мар 2014
Според најновото истражување на „Регус", 72% од испитаниците сметаат дека флексибилната работа е адут за привлекување на најквалитетни...
прикажани (од 1 до 11) од вкупно: 11