Hashtag: 'маркети'
Свет

Европската Комисија ќе се бори против фрлањето храна

31 јул 2019
Фрлањето на храна е неприфатливо во свет во којшто гладуваат милиони луѓе и во којшто се намалуваат природните ресурси
Свет

Синџирот „Веитрос“ продава „голи“ производи

23 јул 2019
Ваквата понуда, покрај тоа што го намалува користењето непотребна амбалажа, е и посплатлива за купувачите затоа што е поевтина за 15...
Свет

„Шпар“ влегува во Косово

12 јул 2019
Плановите се да се отворат уште три нови маркети во Косово до крајот на 2019 година и уште седум во текот на 2020 година
Регион

Турски бизнисмен купи четири трговски центри на „Туш“

05 јул 2019
Јилдрим е сопственик на компанијата „Хеликс Проп“, која пак, е еден од партнерите во фондот „Елементс Капитал Партнерс“
Свет

Групацијата „Казино“ продаде осум маркети за 39 милиони евра

04 јул 2019
Од компанијата изјавија дека продажбата на другите објекти „оди според планот“
Свет

„Карфур“ заминува од кинескиот пазар

25 јун 2019
Купувач е компанијата „Сунинг“, со договор вреден 1,4 милијарди евра
Свет

„Волмарт“ користи вештачка интелигенција за да спречи кражби

25 јун 2019
Синџирот ја инсталира оваа технологија во повеќе од 1.000 продавници
Локално

Климент Србиноски, „Тамаро“: Свежина во малопродажбата

21 јун 2019
Од разговорот со Климент Србиноски, генерален менаџер на трговскиот синџир „Тамаро“, веднаш се забележуваат амбициозноста и желбата...
Свет

„Лидл“ ќе отвори 40 маркети во Лондон

17 јун 2019
Инвестицијата вклучува и отворање нова централна канцеларија во југозападниот дел на Лондон, како и дистрибуциски центар во близина на...
Свет

„Амазон“ ќе продава свежа храна во Јапонија

03 јун 2019
Ова е прва соработка на „Амазон“ со јапонски синџир супермаркети
Свет

Германски „Алди“ го отвора првиот маркет во Кина

31 мај 2019
Бизнис списанието „Менаџер магазин“ пренесе дека „Алди“ во почетокот планира да отвори најмалку 10 маркети, а во следните години да...
Свет

„Лидл“ интензивно се шири на пазарот во САД

27 мај 2019
Синџирот маркети ќе ја достигне бројката од 100 продавници на територијата на САД
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 25 | следни