Hashtag: 'Амазон'
Свет

Франција го казни „Амазон“ со 4,4 милиони долари

06 сеп 2019
Француското Министерство за финансии поднесе тужба против онлајн гигантот во 2017 година, поради „наметнување на нечесен трговски однос...
Свет

Мали „амазони“ стануваат сериозна конкуренција на големиот „Амазон“

13 авг 2019
Резултатите се видливи. Додека „Амазон“ постигнува стапки на раст од околу 10 отсто или повеќе, споменатите помали конкуренти растат...
Регион

„Амазон“ доаѓа на Балканот?

26 јул 2019
„Амазон“ планира со „Хрватска пошта“ да оствари ексклузивна соработка за достава во цела Хрватска, а потенцијално и во Србија, Црна...
Свет

САД: „Амазон“ ја уништува малопродажбата

25 јул 2019
Властите во САД имаат сериозни обвинувања за деловната пракса на онлајн гигантот
Свет

Брисел отвори истрага против гигантот „Амазон“

17 јул 2019
Ставот на Европската комисија е дека „Амазон“ има двојна улога преку својата платформа: од една страна продава, а од друга им...
Свет

„Амазон“ со 700 милиони долари ќе прекфалификува работници

15 јул 2019
Стратегијата ја почна Џеф Безос откако неговата компанија во повеќе наврати беше нападната поради начинот на кој се третирани и...
Свет

„Амазон“ вреди илјада милијарди долари

12 јул 2019
Сега компанијата е на второ место по вредност, веднаш зад „Мајкрософт“
Свет

„Волмарт“ не може ни да му се доближи на „Амазон“

08 јул 2019
Американскиот малопродажен ланец оваа година очекува најмалку милијарда долари загуба во секторот онлајн трговија
Свет

25 години успех: Приказната на „Амазон“ почна во гаража

05 јул 2019
Почетокот бил далеку од остварување на визијата. Џеф и МекКензи Безос на 5 јули 1994 година основале интернет-книжарница...
Свет

До 2033 година повеќе ќе се продава преку интернет отколку во продавници

02 јул 2019
Тоа нема да значи и крај на физичките продавници
Свет

Лојалните членови на „Амазон“ ќе можат бесплатно да читаат книги

24 јун 2019
Системот е подесен за да ги насочува корисниците кон содржините за кои се заинтересирани.
Свет

„Амазон“ го затвора бизнисот со ресторани

12 јун 2019
По Велика Британија, овој гигант официјално го напушти бизнисот со ресторани и во САД, откако услугата за првпат беше воведена во 2015...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 25 | следни