Hashtag: 'Словенија'
Свет

Се намалува извозот на млеко

14 авг 2019
Нов Зеланд е најголем извозник на млеко во светот, а Словенија најмногу извезува од земјите во регионот
Регион

„Меркатор“ продава 13 шопинг центри

09 авг 2019
Сите недвижности се продаваат по принципот на закуп
Регион

Нов логистички центар на „Лидл“ во Словенија

06 авг 2019
Овој центар ќе биде еден од првите модуларни центри во светот, со што ќе биде скратена логистичката рута
Регион

„Палома“ со одржлива тоалетна хартија

05 авг 2019
Тоалетната хартија е наменета за потрошувачите кои живеат според принципот „zero waste“ и достапна е во картонски кутии по 24 ролни, но...
Регион

Американци ги купија трговските центри на „Меркур“

11 јул 2019
Фондот „ЛЦН Капитал Партнерс“ од Њујорк стана сопственик на на 15 од вкупно 23 трговски центри на словенечкиот синџир „Меркур“
Регион

Турски бизнисмен купи четири трговски центри на „Туш“

05 јул 2019
Јилдрим е сопственик на компанијата „Хеликс Проп“, која пак, е еден од партнерите во фондот „Елементс Капитал Партнерс“
Регион

Секој десетти работник во Словенија е странец

20 јун 2019
Во земјата работат 6.000 Македонци
Регион

„Меркатор“ лани оствари нето добивка од 1,6 милиони евра

30 апр 2019
Приходите од продажбата во трговијата на мало, која е основата дејност, пораснаа за 3,2 отсто
Регион

„Хофер“ ги повлекува пластичните кеси

23 апр 2019
До крајот на годинава трговецот ќе ги повлече и пластичните стапчиња за уши, чинии, чаши и прибор за јадење за еднократна употреба
Регион

Словенија воведе најстрог правилник во светот за ограничување на транс - мастите

02 апр 2019
Доколку Правилникот не се почитува, производот или сировината ќе биде повлечена од употреба, а правното лице ќе биде казнето со парична...
Регион

„Шпар“ во Словенија со рекордна продажба

28 мар 2019
Рекордната продажба се препишува на подобрите решенија во областа на логистиката
Регионално

Томаж Благотиншек, „Меркатор“: Големопродажбата е потрага по заеднички деловни шанси

25 мар 2019
Со годишен промет од близу 200 милиони евра и со 350 вработени, „Меркатор големопродажба“ претставува најголем играч на словенечкиот...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 16 | следни