Hashtag: 'Србија'
Регион

„Меркатор“ планира ширење на малопродажната мрежа

20 авг 2019
„Меркатор-С“ се наоѓа во групата на 10-те најголеми компании во Србија и има 8.100 вработени кои секој ден услужуваат и до 300.000 потрошувачи.
Регион

Грчки инвеститор отвора кондиторска фабрика во Србија

07 авг 2019
Фабриката дневно ќе произведува околу два тони слатки производи, од 90 отсто домашни ресурси, по италијански и по грчки рецепти
Регион

Пропадна огласот за закуп на БИП

18 јул 2019
Огласот беше објавен пред 10 дена, и се толкуваше како последна шанса за спас на БИП откако компанијата „М6 Еден Срб“ на македонскиот...
Регион

„Нектар“ почна со органско производство на јаболкa

10 јул 2019
Компанијата ја отвори најголемата органска плантажа за јаболкa во Владичин Хан, Србија
Македонија

Фабриката БИП на Светозар Јаневски престана со работа

05 јул 2019
Од „М6 Еден Срб“ потврдија дека одлучиле да го прекинат договорот за бизнис соработка со БИП во стечај
Регион

„Кока кола ХБЦ Србија“ го чистеше брегот на Дунав

03 јул 2019
Вработените во компанијата, претставници на други организации и граѓани, вкупно 350 волонтери, собраа повеќе од 2,5 тони амбалажен отпад
Регион

Србија го преполови бројот на пластични кеси

27 јун 2019
Во 2018 година Србија пласира на пазарот 3.000 тони пластични кеси помалку во споредба со година претходно
Регион

Уште еден сертификат за безбедноста на храната во „Метро“

10 јун 2019
Со сертификацијата беше опфатена дирекцијата на компанијата „Метро кеш & кери Србија“ и сите девет малопродажни објекти
Регион

„КМВ“ и „ПепсиКо“ ја купуваат српска „Књаз Милош“

06 јун 2019
Се очекува трансакцијата да биде завршена во текот на третиот квартал од 2019 година
Регионално

Иван Шулеиќ, генерален директор на ДИС: Силата на еден трговски синџир е во неговиот дух

30 мај 2019
Српскиот трговски синџир ДИС воведе „фини приспособувања во својата работа“ и влезе во фаза на интензивен развој, кој треба да...
Регион

Србија воведува нови правила за какаото и за чоколадните производи

16 апр 2019
Овој Правилник ќе им помогне на домашните производители, кои на тој начин ќе бидат конкурентни на големите странски компании
Регион

Продадена хемиската компанија „Невена“

26 мар 2019
Купувачот е „Рим груп“ од Нов Белград, која за 913.000 евра ја купи компанијата што порано го произведуваше швајцарскиот бренд „Косили“
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 25 | следни