Hashtag: 'Лидл'
Свет

Нови успеси на „Лидл“

08 авг 2019
Порастот на продажбата на „Кауфланд“, дел од истата групација, беше помал. Тој изнесуваше 1,6отсто и достигна до 22,6 милијарди евра
Регион

Нов логистички центар на „Лидл“ во Словенија

06 авг 2019
Овој центар ќе биде еден од првите модуларни центри во светот, со што ќе биде скратена логистичката рута
Свет

„Лидл“ инсталира 4.364 сончеви панели

11 јул 2019
Панелите ќе генерираат над еден милион киловат часови енергија
Свет

„Лидл“ ќе отвори 40 маркети во Лондон

17 јун 2019
Инвестицијата вклучува и отворање нова централна канцеларија во југозападниот дел на Лондон, како и дистрибуциски центар во близина на...
Свет

„Лидл“ интензивно се шири на пазарот во САД

27 мај 2019
Синџирот маркети ќе ја достигне бројката од 100 продавници на територијата на САД
Свет

Групацијата „Шварц“ со продажба од над 100 милијарди евра

14 мај 2019
Порастот на продажбата кај „Лидл“ е 8,8 отсто, а кај „Кауфланд“ е 1,6 отсто
Регион

„Лидл“ ќе ги наградува купувачите кои ќе учествуваат во онлајн анкета

10 апр 2019
Секој месец по тројца најсреќни ќе бидат наградени со подарок - картички од 500, 200 и 100 куни
Регион

„Лидл“ отвара уште два маркети во Србија

04 мар 2019
Продавниците во Белград и во Чачак се први што синџирот маркети ќе ги отвори оваа година
Регион

„Лидл“ од 1-ви март ќе ги зголеми платите на своите вработени во Хрватска

19 фев 2019
Синџирот маркети секоја година бара по околу 400 сезонски работници за крајбрежните градови
Регион

„Лидл“ отвора продавници во 11 градови

03 окт 2018
„Лидл“ ќе отвори 16 продавници во 12 градови ширум Србија. Сите ќе бидат отворени истовремено, во 8 часот на 11-ти октомври.
Регион

„Лидл“ собира храна за животните

28 сеп 2018
Во маркетите на „Лидл“ во Словенија, во периодот од 24 септември до 29 октомври се спроведува акција за собирање храна за животните на...
Свет

„Лидл“ ќе гради десет нови објекти во Ирска

05 сеп 2018
Трговскиот синџир „Лидл“ најави план за отворање на десет нови објекти во Ирска до крајот на годината, како продолжение на актуелната...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 19 | следни