Hashtag: 'Хрватска'
Регион

Нова управа на „Атлантик група“

04 сеп 2019
Клучните области вклучуваат развој на дистрибуцијата, фокусирана меѓународна експанзија на портфолиото на „Атлантик група“ и...
Регион

„Дукат“ отвара дисконтни продавници

30 авг 2019
„Дукат“ континуирано настојува да одговори на потребите на граѓаните со понизок матријален статус.
Регион

Половина од менаџерите на „Конзум“ летово работат во маркетите

14 авг 2019
На овој начин се решава и проблемот со недостаток на работна сила, со кој се соочуваат многу сектори во Хрватска
Регион

„Певец“ отвора ритеил парк во Вуковар

14 авг 2019
Освен ритеил паркот, „Певец“ до крајот на годинава планира да отвори и два нови продажни центри во Винковци и во Сплит
Регион

(ВИДЕО) „ПИК Врбовец“ лансираше нарезоци во стратосферата

31 јул 2019
Лансирањето е изведено така што на посебна подлога беа прицврстени редизајнираните ПИК нарезоци и камери, a сите заедно во...
Регион

„Амазон“ доаѓа на Балканот?

26 јул 2019
„Амазон“ планира со „Хрватска пошта“ да оствари ексклузивна соработка за достава во цела Хрватска, а потенцијално и во Србија, Црна...
Регион

„Краш“ ја зголеми продажбата и на домашниот и на странскиот пазар

26 јул 2019
Кондиторската компанија во првата половина од годината оствари нето добивка од 11,6 милиони куни
Регион

Наградени најдобрите трговци во Хрватска

26 јун 2019
Подравка“, „Дукат“ и „Жито група“ ја добија годишната награда „Златна кошница“ за најдобри остварувања во малопродажбата и...
Регион

„Подравка“ дели дивиденда

21 јун 2019
Нето добивката на компанијата за 2018 година изнесува 113,4 милиони куни
Регион

Златен медал за квалитет за водата „Јана“

17 јун 2019
Во натпреварот кој има седум категории, тестирани беа 2.948 производи од 90 земји
Регион

„Загребачка пивара“ и годинава најдобар работодавец

13 јун 2019
Компанијата е трета година по ред избрана за најдобар работодавец.
Регион

Рекорди и награди во „Певец“

11 јун 2019
Хрватскиот синџир „Певец“ во 2018 година оствари рекордна добивка од 139,58 милиони куни
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 41 | следни