IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 25.05.2017 || Второ ниво - Напредно преговарање со „тешките“ купувачи  |  Реакции на „Пивара Скопје“ и на „Прилепска пиварница“ за одлуката на КЗК  |  Се одржа четвртиот Маркетинг-самит Белград  |  Нова инвестиција на „Нестле“  |  Официјални предлози за економски вицепремиер од коморите  |  Просечната мартовска нето-плата изнесувала 22.445 денари  |  „Ошан“ промовира здрави и домашни производи  |  „Хајнекен“ доби одобрение за „Бразил Кирин“  |  Голем хуманитарен гурмански пикник  |  Вискито на „Алди“ меѓу најдобрите  |  „Тиквеш“ најнаградувана винарница во Југоисточна Европа  |  InStore на саемот PLMA во Амстердам  |  Пораст на продажбата во „Агроплод“  |  Сребро за Alexandria Rose на мундијал во Франција  |  Паркиралишта за велосипеди од „Кока-кола“  |  Златни медали за Hina во Нови Сад  |  Нема криза во „Млекопродукт“  |  „Универекспорт“ најдобар во категоријата  |  „Дон дон“ најави нов погон во Зајечар  |  VodaVoda ќе го освојува пазарот во Сингапур  |   ||
   
 
Македонија , 25.05.2017
 
По одличните реакции од работилницата за преговарање со Даворка Биондиќ-Винце, магазинот InStore ве поканува на нова специјализирана дводневна работилница за продажба и преговарање во FMCG-секторот. Овојпат, Даворка Биондиќ-Винце ќе ве води низ напредните техники за преговарање со „тешките“ клиенти.
 
Македонија , 25.05.2017
 
„Пивара Скопје“ е казнета со 5,8 милиони евра, а „Прилепска пиварница“ со 2,7 милиони евра, затоа што според Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК), ги ограничувале своите дистрибутери во формирањето на малопродажните цени.
 
Регион , 25.05.2017
 
На Маркетинг-самит Белград, најголемата регионална конференција за маркетинг, која се одржа во вторникот, присуствуваа повеќе од 300 учесници и 15 говорници од Лондон, Лос Анџелес, Софија, Љубљана, Сараево и Белград.
 
Свет , 25.05.2017
 
Компанијата „Нестле“ објави дека планира да инвестира 37 милиони евра во фабриката во Жирона, во Шпанија, каде што се произведува инстант кафе Nescafé.
 
Македонија , 23.05.2017
 
Кочо Анѓушев, Александар Зарков и Неби Хоџа се официјалните кандидати што ги предлагаат стопанските комори за вицепремиери за економски прашања во новата влада.
 
Македонија , 23.05.2017
 
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во март годинава изнесувала 22.445 денари и е повисока за 1,8 отсто во однос на истиот месец минатата година.
 
Свет , 23.05.2017
 
Францускиот малопродажен синџир „Ошан“ лансираше нова кампања за промоција на добрите, здрави и домашни производи.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top