IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 22.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Регионално истражување: Топ 10 најкористени брендови

11.11.2013
Десетте најчесто користени брендови во последните 12 месеци
 
Топ 10 најкористени брендови
 
Дали некогаш сте се прашале кои брендови на производи за широка потрошувачка се наоѓаат на масите и во плакарите во домаќинствата? Дали меѓу нив е и вашиот (омилен) бренд? Дали истите брендови се присутни во целиот регион?


Ви ги прикажуваме основните информации за трговските марки што се користат од страна на најголемиот дел од населението, по категории во кои тие припаѓаат, како и бројот на корисници во илјади. Извор на податоците од истражувањето е „Медиана ТГИ", во кое минатата година беа вклучени повеќе од 15.000 испитаници. Исто така, постојат податоци за профилот на животниот стил на потрошувачите, нивните социодемографски карактеристики и медиумската изложеност, информации што се од суштинско значење за ефикасно таргетирање и предлози.
 
Повеќе можете да прочитате во електронското и печатеното изадние на InStore бр.12


 
 
 
 
back to top