IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 27.06.2016 || Б2Б вмрежување меѓу македонските компании  |  „Ралу логистик“ го прошири опсегот на услуги  |  Пристигнаа вакцините за јазлеста кожа  |  Заврши „Tера мадре Македонија“   |  „Монделез“ извести за напредокот на „Повик за благосостојба“  |  Grand Cuvée – светски шампион меѓу црвените вина  |  „Житопродукт“ ја отвори првата пекарница „Твои 5 минути“  |  Пораст на извозот на вино во Азија  |  „Баерсдорф“ го зајакнува менаџментот на синџирот за достава  |  Продолжен рокот за субвенционирање на млеко  |  „Активни зони“ – донација на „Кока-кола“ и „Пивара Скопје“  |  „Еко-инвест“ заинтересиран за преземање на „Палома“  |  „Коп Алеанца 3.0“ отвора 15 нови продавници  |  Реновирање на најголемиот објект на „Меркатор“  |  Увозот на виното осум пати e поголем од извозот  |  Компанијата „Тривит“ стана сопственик на „Клас“ – Лозница  |  „Ревлон“ ја купи конкурентната фирма „Елизабет Арден“  |  „Агрокор“ и „Збербанк“ потпишаа меморандум за соработка  |  „Ла Молизана“ ја проширува дистрибутивната мрежа во Европа и во САД  |   Почна турнирот по бабл-фудбал на „Витаминка“  |   ||
   
 
Македонија , 27.06.2016
 
Проектот на УСАИД за микро и за мали претпријатија, во винарницата „Стоби“, во саботата, беше домаќин на Б2Б вмрежување меѓу компании од осум региони во Македонија.
 
Регион , 27.06.2016
 
„Ралу логистик“ – Србија ги прошири своите деловни капацитети со влегување во ново логистичко работење, односно во сегментот смрзнати производи – транспорт, складирање, комисионирање и дистрибуција до продажните места.
 
Македонија , 27.06.2016
 
Денеска во земјава пристигнаа 250.000 дози од вакцината за спречување на болеста јазлеста кожа кај говедата, информира Агенцијата за храна и ветеринарство.
 
Македонија , 27.06.2016
 
Во изминатите три дена, повеќе од 10.000 посетители уживаа во дегустација и презентација на македонски традиционални производи во рамките на манифестацијата „Тера Мадре“ – Македонија, што се одржа битолскиот плоштад.
 
Свет , 27.06.2016
 
Во извештајот се наведува дека компанијата ги надмина речиси сите цели за годинава во врска со влијанието на животната средина и постави амбициозни цели за 2020 година.
 
Македонија , 24.06.2016
 
Grand Cuvée 2013 на „Домен Лепово“ ја освои титулата „светски шампион“ во категоријата црвени суви вина на 58. меѓународен вински натпревар „Вино Љубљана 2016“.
 
Регион , 24.06.2016
 
Компанијата „Дон дон“ кон крајот на јуни ја отвори првата пекарница „Твои 5 минути“ во Крагуевац.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top